2017.04.11, HS

IX Obchody Dnia Katyńskiego w Gminie Poronin

7 kwietnia 2017 r. w Gminie Poronin odbyły się po raz dziewiąty Obchody Dnia Katyńskiego. Wydarzenie to przypomina o tragedii ofiar Katynia, a także nawiązuje do tragedii w Smoleńsku.
W programie uroczystości miały miejsce konkurs wiedzy o Katyniu i konkurs recytatorski poświęcony tematyce Katynia.
Po przeprowadzonych konkursach delegacje pocztów sztandarowych i zaproszeni goście z placu GOK w Poroninie udali się na uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Poroninie, która odprawiona została w intencji ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy w Smoleńsku. Następnie przemaszerowano na cmentarz, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na grobie śp. Bronisławy Orawiec – Löffler, pod tablicą ziemi katyńskiej, a także pod Dębem Pamięci.
Późnej po części oficjalnej Obchody uświetnił koncert uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej – filia w Poroninie pod kierownictwem Szymona Pigula.
Na koniec uroczystości ogłoszono wyniki konkursu wiedzy o Katyniu i konkursu recytatorskiego.

Do pobrania:

Protokół Konkurs Wiedzy