2017.04.10, autor

Puchar Polski CHI RYU

W dniach 1 i 2 kwiecień 2017 r. w Poroninie odbyło się szkolenie z Japońskich Sztuk Walki zakończone zawodami rangi Pucharu Polski. Na zaproszenie Podhalański KS odpowiedziały 4 kluby: Oświęcim, Chorzów, Katowice i Łódź. Impreza odbyła się przy udziale środków z programu na wspieranie zadań z zakresu kultury fizycznej Wójta Gminy Poronin. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Pani mgr Zofia Chowaniec dyrektor Zespołu Szkół w Poroninie, gdzie odbywało się to sportowe wydarzenie. Organizatorem i gospodarzem z ramienia Podhalański KS był Shihan Rafał Tokarczyk. Nasi zawodnicy dzielnie reprezentując nasz klub i region wywalczyli 2 medale tj. złoto w klasie mistrzowskiej kategorii Iaido Chi Ryu - prezentacje form z mieczem i brąz w kategorii kata bez broni oba instruktor i zawodnik sensei Jerzy Podsiadło. Debiutant Grzegorz Małysa otarł się o podium ostatecznie zajął 4 miejsce w kategorii kata Kobudo - prezentacje form z kijem długim. Imprezę pod każdym względem można zaliczyć do udanych co podkreślali uczestnicy i liderzy przybyłych klubów. Już dziś mamy zaproszenie na kolejną edycje Pucharu Polski tym razem do Oświęcimia gdzie postaramy się godnie reprezentować klub, gminę Poronin i region.