Gmina Poronin - strefa turysty

Kenijska Noc Bibliotek w Poroninie

W ubiegłym tygodniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poroninie miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie - IX edycja Nocy Bibliotek. 

Gościem specjalnym był Kamil Poraziński, dzięki któremu przenieśliśmy się do dzikiego świata Kenii. Poznaliśmy sporo ciekawostek na jego temat oraz dowiedzieliśmy się jak planować tanie podróże. Podczas rozmaitych opowieści mogliśmy poczuć się niczym na safari. Został zaprezentowany także pokaz zdjęć z wyprawy - obecni na sali z zachwytem reagowali na piękne ujęcia zwierząt afrykańskich. Zwieńczeniem każdego slajdu była kolejna zupełnie nowa opowieść pana Kamila.

Kamil Krzysztof Poraziński to pomysłodawca i jeden z założycieli Stowarzyszenia Geografów Polskich i Przyjaciół Geografii, podróżnik, reportażysta - zdobywca Archipelagu Wielkich Antyli, Odznaczony Medalem Solidarności Społecznej Business Centre Club. Autor unikatowego projektu ,,Życie jak Podróż", polegającego na integracji środowiska młodzieży niesłyszącej ze światem słyszących dzięki wspaniałej dziecinie nauki jaką jest geografia. Trener rozwoju wyobraźni i pogody ducha. Mówi o sobie, że serce jego zostało na Karaibach.

Na zakończenie odbyła się projekcja filmu animowanego dla dzieci „Moja mama Gorylica" reż. Linda Hambäck.
 
Dziękujemy za liczną obecność.