Pokazy polskich tańców narodowych w Zębie
Regle
Zespół REGLE powstał 23 marca 1974 roku na zebraniu Rady Gminnego Ośrodka Kultury na wniosek Naczelnika Urzędu Gminy w Poroninie – Tadeusza Galicy. Kierownikiem i instruktorem liczącego wtedy 24 osoby zespołu został Jan Jędrol. Znaczną część członków zespołu stanowili wnukowie Stanisława Budza-Mroza, toteż w ramach głosowania zespół przyjął jego imię.
Bystrzanie i Mali Bystrzanie
Zespół Regionalny Bystrzanie powstał w 1988 roku, na początku działając pod nazwą Szarotki. Pierwszym kierownikiem była pani Janina Skupień.
Na przestrzeni lat zespół zmienił nazwę na Bystrzanie i powołano zespół młodzieżowy Mali Bystrzanie. Kilkakrotnie zmieniali się kierownicy i instruktorzy.
Zawrat
Zespół Zawrat został założony w 1989 r. przy Związku Podhalan w Bustryku. Nazwa zespołu nie była przypadkowa, gdyż patronat nad zespołem objął prezes ówczesnej Spółdzielni Inwalidów Zawrat w Zakopanem. Pierwszym kierownikiem zespołu został Jan Jarząbek – ówczesny prezes ZP w Bustryku. Pierwszy publiczny występ zespołu miał miejsce na prymicjach ks. Wojciecha Lassaka „Kubusia” z Ligasówki. Od tego czasu zespół bierze czynny udział w przeglądach krajowych i różnych konkursach zagranicznych, występując m.in. we Włoszech i Francji.
Zbójnicek
Zespół regionalny Zbójnicek został założony w Zębie w 1964 roku przez Marię Stoch. W pracy pomagał jej mąż Jan Stoch Gronkowion, wybitny prymista podhalański. Zbójnicek pod kierownictwem Marii Stoch uświetniał swoimi występami najważniejsze wydarzenia, które przeżywała szkoła i cała społeczność lokalna. Po śmierci założycielki w kwietniu 1985 roku nastąpiła trzyletnia przerwa w działalności zespołu.