Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Muzyczne eksperymenty

Jak powstaje dźwięk, czym jest fala dźwiękowa – tego uczniowie mogli dowiedzieć się podczas ciekawych zajęć w szkole w Zębie.

Zajęcia prowadzą przez dwa dni przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Odbywają się one w ramach Festiwalu Nauki im. Profesora Franciszka Łukaszczyka. Wydarzenie jest kolejnym działaniem podczas Roku Franciszka Łukaszczyka, ustanowionego przez Radę Gminy Poronin.

Edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik prowadzą pokazy głównie o muzyce. – Spoglądamy na muzykę z naukowego punktu widzenia. W ciekawy sposób dzieci mogą się dowiedzieć, czym jest fala dźwiękowa, jak powstaje dźwięk i przy okazji dobrze się przy tym bawić. Same tworzą też własną orkiestrę – opowiada prowadząca zajęcia Martyna Wyszyńska.

Warszawskie Centrum Nauki Kopernik to znane miejsce, które przyciąga całe rodziny. Są w nim atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. – Naszą misją jest to, aby samemu poznawać naukę i eksperymentować. Większość eksponatów jest interaktywna, można je dotykać i robić doświadczenia. Wszyscy świetnie się przy tym bawią – dodaje Martyna Wyszyńska.

W pokazach uczestniczyli uczniowie ze szkół Gminy Poronin.