Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Piknik przy Wańkówce

 • 29 maja 2024 / 9:46

W najbliższą niedzielę (2 czerwca) na placu przy Gminny Ośrodku Kultury w Poroninie odbędzie się „4. Piknik przy Wańkówce”, podczas którego tradycyjnie świętować będziemy z najmłodszymi najważniejszy dla nich dzień w roku.

Przygotowaliśmy moc atrakcji: spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki “Z UŚMIECHEM”, występ zespołu wokalno-instrumentalnego “Carino a Dio” działającego przy Szkole Podstawowej i Parafii w Bańskiej Niżnej, koncert członków Gminnej Akademii Śpiewu, czy grę terenową z harcerzami.

Miłośników piłki nożnej z pewnością zainteresuje pokaz Dawida “Ziomala” Ziomka – football freestylera. Najmłodsze dzieci ucieszy występ Balonowego Pana Akuku.

Na wszystkich uczestników pikniku czeka pluszowa niespodzianka, dmuchańce, i darmowa wata cukrowa.

 

Serdecznie zapraszamy!

Street Food Polska Festival w Poroninie

 • 23 maja 2024 / 8:14

Serdecznie zapraszamy na Street Food Polska Festival w Poroninie, który odbędzie się w dniach 31 maja do 2 czerwca. Na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie zaparkują najlepsze foodtrucki z ekipy Street Food Polska, które będą serwować przysmaki z różnych stron świata:

1.    Syty Wół – burgery,

2.    Syta Kura - kurczaki w chrupiącej panierce, stripsy i skrzydełka,

3.    Syte Zapiekanki – zapiekanki,

4.    White Rabbit - tex mex,

5.    Syty Foodtruck Catering - lawasze i loaded fries,

6.    Złote Paluchy Churros - hiszpańskie Churrosy,

7.    4WOKI - azjatyckie bowle z makaronem i ryżem,

8.    Korean Bar - kuchnia koreańska,

9.    Kołacze - kołacze i bubble tea,

10.    Cel Caffee Cafe Truck - kawa, lemoniada, smoothie,

11.    Słodki Smak Azji - lody tajskie i gofry bąbelkowe,

12.    Food To Go - kanapki z szarpaną wieprzowiną i wołowiną,

13.    Traditional Hungarian Langosh Food Truck - węgierskie langosze.

 

Harmonogram Festivalu:

31.05. (piątek): 14.00-21.00,

1.06. (sobota): 11.00-21.00,

2.06. (niedziela): 11.00-20.00.

Zapraszamy!

Startuje IX edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”

 • 19 kwietnia 2024 / 10:57

Uwaga Koła Gospodyń Wiejskich!

Zapraszamy do udziału i zaprezentowania kulinarnych tradycji Waszych regionów w IX edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”!

Kultura na Poziomie

 • 23 maja 2024 / 7:33
Zaczynamy cykl koncertów "Kultura na poziomie". Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert muzycznego małżeństwa "Kamili i Tomka". Ich drogi zeszły się na Akademii Muzycznej w Katowicach. Prześliczna wiolonczelistka i romantyczny gitarzysta stworzyli projekt na długie lata.  Zdobywcy wielu prestiżowych nagród muzycznych przyjęli nasze zaproszenie i to właśnie u nas w Wańkówce zagrają piosenki ze swojej autorskiej płyty "Opowieści".
ZAPRASZAMY!!!  

Ogłaszamy konkurs recytatorski "RODZICE, MY TAK WAS KOCHAMY!"

 • 23 kwietnia 2024 / 12:20

Serdecznie zapraszamy do udziały dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I-III z przedszkoli i szkół z naszej gminy.

Pokaz makijażu

 • 11 marca 2024 / 10:00

Serdecznie zapraszamy na pokaz makijażu Anny Szpunar Malowanki Hanki.

Pani Ania zaprezentuje jak wykonać makijaż dzienny, opowie o pielęgnacji skóry oraz odpowiednim doborze produktów. Na koniec dowiemy się jak za za pomocą kilku trików przekształcić makijaż dzienny na wieczorowy.

Zachęcamy  do uczestnictwa - 15 marca 2024 r., godz. 18.30

Świetlica Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie.

Zapisy pod numerem: 722 277 207

Zemsta

 • 15 lutego 2024 / 17:14
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - spektakl "Zemsta" Aleksandra Fredry w wykonaniu Stowarzyszenia Teatr Pod Zamkiem w Dobczycach, które odbędzie się 24 lutego 2024 o godz. 19.00 w  Szkoe Podstawowej w Poroninie.
WSTĘP WOLNY!
 
Bezpłatne wejściówki do odbioru:
📌 od niedzieli - w parafiach naszej Gminy
📌 od poniedziałku - w Urzędzie Gminy Poronin oraz Gminnym Ośrodku Kultury.

Podaruj Dzieciom Najcenniejszy Dar

 • 4 grudnia 2023 / 12:42

Już 6 grudnia w godz. 9:00-13:00 w Przedszkolu Publicznym w Poroninie (ul. Józefa Piłsudskiego 2) obędzie się Mikołajkowa Akacja Krwiodawstwa dla Rodziców dzieci Przedszkolnych ,,Podaruj Dzieciom Najcenniejszy Dar". Akcja współorganizowana jest z Krwiodawstwo Zakopane oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Ruszył konkurs na Świąteczną Skarpetę

 • 23 listopada 2023 / 11:34

W ramach 4. edycji Jarmarku Świątecznego w Poroninie odbędzie się konkurs ,,Świąteczna Skarpeta", w której udział będzie mógł wziąć każdy. Uczestnicy mają za zadanie wykonać skarpetę z owczej wełny i przystroić ją świątecznymi ozdobami w dowolny sposób, tak aby skarpeta zachowała docelową jej funkcję, czyli mogły się w niej zmieścić prezenty”. 

IV Jarmark Świąteczny w Poroninie

 • 16 listopada 2023 / 14:0

Już 10 grudnia odbędzie się 4. edycja Jarmarku Świątecznego w Poroninie, podczas którego będziemy mogli nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, stroiki, poczęstować się darmową czekoladową, wziąć udział w Konkursie na Świąteczną Skarpetę oraz przejechać się góralskimi saniami Świętego Mikołaja.
Wydarzenie organizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie. 

Zapraszamy!

Dudziarski koncert w Poroninie

 • 16 listopada 2023 / 10:3

W czwartek 23 listopada 2023 r. o godz. 18.00 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie odbędzie się dudziarski koncert finałowy w związku z realizacją projektu pod nazwą „Prowadzenie nauki w zakresie gry na instrumencie pasterskim – dudy podhalańskie” w ramach zadania realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego – KULTURA LUDOWA I TRADYCYJNA 2023.

Katarzynki w Wańkówce

 • 16 listopada 2023 / 7:52
Zapraszamy wszystkie Kasie, Katarzyny, Kaśki, Kasieńki na 5. edycję Katarzynek, które odbędą się 24 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w budynku ,,Wańkówki". Spotkanie organizowane przez Bibliotekę zapewni wiele atrakcji, m. in. spotkamy się z Jackiem Łapińskim - pisarzem, autorem książek: ,,Z uśmiechem Ci do twarzy", ,,Dlaczego warto czytać?! Pasja zamiast nałogów...". Będzie także quiz dla Czytelników, loteria książkowa oraz słodki poczęstunek.

Debata Historyczna w Wańkówce „Wolność kocham i rozumiem”

 • 7 listopada 2023 / 12:8

12 Listopada w ramach obchodów 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Poronin oraz Roku Wojciecha Doruli i innych uczestników Powstania Styczniowego z Podhala odbędzie się Debata Historyczna w Wańkówce „Wolność kocham i rozumiem”. Jej pierwsza odsłona zatytułowana jest „Wędrówka po dziejach walki o niepodległość od rozbiorów do współczesności”

Andrzej Bienias i Brassens

 • 7 listopada 2023 / 11:2

Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie zaprasza na koncert z cyklu ,,Kultura na poziomie", podczas którego usłyszymy utwory Georgesa Brassensa w wykonaniu Andrzeja Bieniasa 16 listopada o godz. 18:00 w Wańkówce, wstęp wolny. Do zobaczenia!

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Poronin

 • 3 listopada 2023 / 13:31

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Gminie Poronin. W programie m.in. Wieczornica ,,Okno do Wolności" w Szkole Podstawowej w Poroninie, I Debata Historyczna w Wańkówce - ,,Wolność - kocham i rozumiem" pod przewodnictwem Piotra Malinowskiego, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie oraz  wspomnienie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Szkole Filialnej w Stasikówce.

Relaksacja dla Seniorów

 • 25 października 2023 / 14:21

Już jutro odbędą się pierwsze zajęcia ruchowe, oddechowe oraz odprężające pod hasłem: ,,Relaksacja dla Seniorów", podczas których pobudzimy swoją życiową energię, będziemy lepiej się wysypiać oraz poznamy sposoby łatwego odprężenia. 

Muzykanckie Zoduski w Zakopanem

 • 25 października 2023 / 11:48

Związek Podhalan oddział Zakopane zaprasza na 30. Jubileuszowe Spotkanie Muzykantów, które odbędzie się 5 listopada o godz. 10:00 w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej. Szczegóły na plakacie.