Gmina Poronin - strefa mieszkańca

XXV Konkurs Wiedzy o TPN

Zapraszamy szkoły podstawowe z województwa małopolskiego do udziału w jubileuszowej edycji Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym, który współorganizujemy ze Szkołą Podstawową w Murzasichlu oraz Gminą Poronin. W tym roku tematem jest Zagospodarowanie turystyczne Tatr Polskich. Konkurs odbędzie się 11 maja w w SP w Murzasichlu (Małe Ciche 22), na zgłoszenia czekamy do 4 maja.

Uczestnicy powinni wykazać się wiedzą z zakresu zagospodarowania turystycznego oraz dziedzictwa kulturowego  Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem znajomości następujących zagadnień: infrastruktura turystyczna (schroniska, szlaki piesze i narciarskie, koleje, wyciągi), obiekty sakralne, szałasy, koliby, pomniki, tablice, miejsca historyczne i inne obiekty świadczące o obecności i działalności człowieka w Tatrach.

Szkołę może reprezentować jeden dwuosobowy zespół.

Konkurs przebiegać będzie w 2 etapach: część pisemna (zadania rozwiązywane indywidualnie, punktowany jest zespół) oraz finał.

Wycieczka przygotowująca do konkursu odbędzie się 26 kwietnia o 9:00 - trasa Kalatówki, schronisko w Dolinie Kondratowej. Szczegóły w regulaminie.

 

Pliki do pobrania:
Regulamin
Karta zgłoszenia
Zgoda RODO