Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Dobry jak chleb

W kościele w Murzasichlu odbył się Koncert Pasyjny ,,Dobry jak chleb" w wykonaniu Krzysztofa Bigaja.

- Krakowski wokalista, autor muzyki i tekstów, konferansjer i malarz. Rozpoczynał w dziecięcych i młodzieżowych grupach muzycznych i teatralnych w rodzinnym Libiążu. W czasie studiów polonistycznych łączył pasje teatralne z muzycznymi i malarskimi. Tak powstało kilka dobrze przyjętych sztuk teatralnych. Wydał trzy solowe albumy: „Timshel", „Pieśni o Bogu Ukrytym" – z poezjami Karola Wojtyły oraz „Jestem". Specjalizuje się w koncertach piosenki retro, utworach religijnych i poetyckich – tak przedstawiła artystę – Krzysztofa Bigaja - Anna Malacina-Karpiel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. Krzysztof Bigaj wystawia religijne monodramy o św. Bracie Albercie „Dobry jak chleb”, Bożym Miłosierdziu oraz św. Józefie. Koncertuje w kraju i za granicą, w USA, Anglii, Niemczech i Szwajcarii. 

- W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II nasze oczy są skierowane w jego stronę. Niech ten koncert będzie wyrazem pamięci o nim, jak wielkim był papieżem i ile dobrego zrobił – mówiła Anna Malacina-Karpiel.

Pasyjne melodie monodramu o bracie Albercie wypełniły wnętrza kościoła w Murzasichlu. Artysta w widowisku „Dobry jak chleb” sięga między innymi po fragmenty tekstów dramatu „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły oraz po zapiski i fragmenty listów św. Brata Alberta Chmielowskiego. Krzysztof Bigaj zaprezentował również swoje pieśni autorskie, a także utwór napisany do wiersza Karola Wojtyły. – Zachęcam do głębokiego pochylenia się nad postacią Św. Brata Alberta, który jest mi bardzo bliski – mówił artysta podczas występu w Murzasichlu.