Gmina Poronin - strefa mieszkańca

Otwarcie toru rowerowego typu pumptrack w Poroninie

  • 8 grudnia 2021 / 10:46

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z oficjalnego otwarcia. Z pumptracka można korzystać od świtu do zmierzchu z uwzględnieniem ciszy nocnej i warunków atmosferycznych. Obowiązkowo dla każdego korzystającego jest kask rowerowy. Szczegółowe warunki korzystania określa regulamin, umieszczony na terenie obiektu.

Odbiór muralu na obudowie pumptracka oraz na ławkach betonowych

  • 8 grudnia 2021 / 10:42

W dniu dzisiejszym (03.11.2021 r.) nastąpił odbiór muralu na obudowie pumptracka oraz na ławkach betonowych w ramach realizowanego mikroprojektu pod nazwą „Pumptrack – nowa infrastruktura na szlaku pieszo – rowerowym Poronin – Liptovska Kokawa”. 

Mikroprojekt: „Pumptrack – nowa infrastruktura na szlaku pieszo – rowerowym Poronin – Liptovska Kokawa”

  • 8 grudnia 2021 / 10:39

Dobra wiadomość dla dzieci i młodzieży. Zakończyła się wyczekiwana budowa pumptracka w Poroninie. Jednak cały projekt inwestycyjny nadal trwa. Gmina Poronin przystąpi teraz do odbioru rysunków prezentujących dziedzictwo przyrodnicze na torze pumptrack, które wykonał nasz lokalny artysta Wojciech Łacek.

Podpisanie umowy w Urzędzie Gminy Poronin na wykonanie tematycznego muralu na obudowie pumptracka oraz opracowanie specjalistycznych tekstów o dziedzictwie przyrodniczym obszaru pogranicza

  • 8 grudnia 2021 / 10:34

W dniu dzisiejszym tj. 22.06.2021 r. podpisano umowy z panem Wojciechem Łackiem na zaprojektowanie i wykonanie muralu na obudowie pumptracka oraz z panią Małgorzatą Kot na opracowanie specjalistycznych tekstów o dziedzictwie przyrodniczym obszaru pogranicza, w ramach realizowanego mikroprojektu indywidualnego pn. „Pumptrack – nowa infrastruktura na szlaku pieszo – rowerowym Poronin – Liptovska Kokawa”.

Przekazano teren pod pumptrack w Poroninie

  • 8 grudnia 2021 / 10:32

W dniu dzisiejszym (22.06.2021 r.) protokolarnie przekazano teren budowy wykonawcy zadania pn. "Pumptrack - nowa infrastruktura na szlaku pieszo rowerowym" realizowanego w ramach mikroprojektu indywidualnego współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry - Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Pumptrack – nowa infrastruktura na szlaku pieszo – rowerowym Poronin – Liptovska Kokawa

  • 8 grudnia 2021 / 9:19

Gmina Poronin w dniu 21.01.2021 r. podpisała umowę o dofinansowanie mikroprojektu indywidualnego realizowanego z Obec Liptovska Kokava pt. „Pumptrack – nowa infrastruktura na szlaku pieszo – rowerowym Poronin – Liptovska Kokawa”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.